Prima pagină

Pe drumul… – On the route…

2 comentarii

spre marea moarta-on route to Dead Sea                                      …spre Marea Moartă. – … to Dead Sea.

În drum spre…

2 comentarii

11-august 2013 445                                                                 …Ierusalim

Lung e drumul…

2 comentarii

…până la ulei de măsline ! Aceștea sunt bobocii florilor de măslin. Bobocii au dimensiunile de aproximativ 1-2 mm.! Nu-i mare scofală 😆 dar asta este.De aici începe totul…boboci(maslin)dați clic pe fotografie pentru mărire !

Miercurea fără cuvinte (9) – O buruiană…

54 comentarii

…pe marginea drumului 🙂 !buruiana la marginea drumului1-Anchusa strigosa2-Anchusa strigosa3-Anchusa strigosa Anchusa strigosa (limbă de taur spinoasă)
Cu CARMEN,Între vis și realitate 2,în fiecare miercuri,fără cuvinte, ne trezim !!!

Pețitorul mascat, sau… :)))

3 comentarii

                                            … în drum spre carnavalul din Veneția 😆 !petitorul mascat

                                                                      Incognito 😀 !

La oraș,cu treburi…

8 comentarii

drumuripoduriinterurban(catre big city)macarale

                     …am trecut pe aici ! Drumuri,poduri,macarale,toată țara-i șantier 🙂 !!!

Imagini din jur(5)-La Marea Moartă

22 comentarii


PS: albastrul din partea superioară a celei de a doua fotografie se datorează parasolului din parbrizul mașinii,deci nu este chiar așa în realitate 😦 !

După ciulini-Echinops polycerae

18 comentarii


Scientific name:Echinops polyceras Boiss.
Synonym name: Echinops spinosus auct non L., Echinops blancheanus Boiss.
Common name:Globe thistle

O nouă nebunie 😆 . Acest soi de ciulin are floricele minuscule și foarte frumoase. Am văzut fotografiat și vreau să fotografiez și eu .Ciulinul este pe aici,peste tot, pe marginea drumului ! Iată-mă pe drumuri ,după ciulini,sper să reușesc să-i fotografiez :).