Prima pagină

Încep să aibă formă

6 comentarii

                                                   boabele de măslină ! 

Reclame

Sunt sclavul roșului :)

45 comentarii

Ce este…

4 comentarii

…în inima Oleandrului

Floricele de …țelină :lol:

12 comentarii

           îmi pare rău că n-am reușit mai bine cu fotografiile ! N-am putut mai mult 😦  !!!

Imagini din jur(2)

15 comentarii

Copilul râde:
” Întelepciunea si iubirea mea e jocul ! „
Tânarul cânta:
„Jocul si-ntelepciunea mea-i iubirea!”
Batrânul tace:
„Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea!”

Lucian Blaga- „Trei fețe ”

Buffy și Zorro la o lună(17 Mai)

19 comentarii

După ciulini-Echinops polycerae

18 comentarii


Scientific name:Echinops polyceras Boiss.
Synonym name: Echinops spinosus auct non L., Echinops blancheanus Boiss.
Common name:Globe thistle

O nouă nebunie 😆 . Acest soi de ciulin are floricele minuscule și foarte frumoase. Am văzut fotografiat și vreau să fotografiez și eu .Ciulinul este pe aici,peste tot, pe marginea drumului ! Iată-mă pe drumuri ,după ciulini,sper să reușesc să-i fotografiez :).

Singular și plural (floricele de mirt) !

6 comentarii

foarte suprinzător mirosul predominant este mirosul frunzelor de mirt.Nu reușesc să deslușesc ceva miros la floricele 😦 ! Va trebui să mai încerc :)!

Modestă,dar producție proprie :)

12 comentarii

după belșugul de culoare și minunăția orhideelor de la cumnată mea,postate nu demult,a înflorit și la noi o orhidee :)! Mare bucurie și fericire și cu toate că este mai modestă nu pot să n-o pun pe blog ! Trebuie încurajat acest început :)!!!

OZN :)

8 comentarii

Guralivă

20 comentarii

Miercurea fără cuvinte(20)- Inimă de pisică !

65 comentarii


                                         Prima masă de ronțănele !
Miercurea e fără cuvinte numai „din cauza” lui CARMEN 😉 😀 ! Între vis și realitate 2 ne poartă CARMEN , în fiecare săptămână ! Îi mulțumim pentru asta !!!

Gură-cască

6 comentarii

Închis,deschis…

4 comentarii

                                               boboc și floricică de mirt

În careu adunarea :)) !

14 comentarii

 cactus cu fructe comestibile. Aceste formațiuni verzi se vor transforma în fructe.

Noii locatari :))

20 comentarii

Imagini din jur(1) – fotografii !

49 comentarii


                                                      șoricelul și pisica 🙂 !

Roza de Parma :)) – Surioara Violetei

8 comentarii

😆 Roza de Parma surioara mai tânără a Violetei,prietena mea,cunoștința noastră  mai vechea  !

Am deschidere… :)))

16 comentarii

                                                   … dar nu mă refer la poker 😆

Bugainvillea

2 comentarii

Older Entries Newer Entries