Prima pagină

Buffy și Zorro la o lună(17 Mai)

19 comentarii

Reclame

După ciulini-Echinops polycerae

18 comentarii


Scientific name:Echinops polyceras Boiss.
Synonym name: Echinops spinosus auct non L., Echinops blancheanus Boiss.
Common name:Globe thistle

O nouă nebunie 😆 . Acest soi de ciulin are floricele minuscule și foarte frumoase. Am văzut fotografiat și vreau să fotografiez și eu .Ciulinul este pe aici,peste tot, pe marginea drumului ! Iată-mă pe drumuri ,după ciulini,sper să reușesc să-i fotografiez :).